تعمیر کولرگازی ایران رادیاتور  اگر به دنبال تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور وسرویس کولرگازی ایران رادیاتور هستید، بهتر است به مراکزی مراجعه کنید که در این زمینه به طور حرفه‎ایی فعالیت می‌کنند. هدف اصلی  کولر گازی خنک کردن محیط منزل، کار و ... است، اما با اهداف گرمایشی  نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. کولرهای گازی سالیانه خریداری نمی‎شوند، به همین دلیل برای افزایش عمر و میزان بازدهی آنها، بهتر است از خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور بهر ببرید.

Landing-1
Landing-1
Landing-1
Landing-1

تعمیر کولرگازی ایران رادیاتور 

اگر به دنبال تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور هستید، بهتر است به مراکزی مراجعه کنید که در این زمینه به طور حرفهایی فعالیت می‌کنند. هدف اصلی  کولر گازی خنک کردن محیط منزل، کار و ... است، اما با اهداف گرمایشی  نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. کولرهای گازی سالیانه خریداری نمیشوند، به همین دلیل برای افزایش عمر و میزان بازدهی آنها، بهتر است از خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور بهر ببرید. اگر به دنبال خرید کولرگازی ایران رادیاتور هستید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

از آنجا که در طراحی و ساخت آنها از قطعات مکانیکی و الکترونیکی زیادی استفاده می‌شود، با گذشت زمان و به دلایل مختلف با مشکلات متفاوتی مواجه خواهند شد. برای رفع برخی از آنها نیازی به استفاده از خدمات نمایندگی نخواهید داشت و خودتان میتوانید اقدام به حل آن نمایید، در این شرایط شاید تنها به مشاوره  تلفنی با کارشناسان نیاز داشته باشید. اما برخی از مشکلات جدی بوده و برای حل آن به حضور تکنسین‌ها نیاز خواهید داشت. برای این منظور میتوانید از خدمات تاسیسات شیری استفاده کنید. این مجموعه برای ارائه خدمات خود از افراد تجربه در این زمینه بهره برده است.

سرویس کولرگازی ایران رادیاتور

 کولر گازی ایران رادیاتور دارای سه قطعه اصلی است: یونیت داخلی، یونیت خارجی  و ریموت. منظور از یونیت خارجی همان کندانسور است. ایجاد سیکل تبرید مهمترین وظیفه آن است. این قطعه ماده مبرد را از حالت گاز به مایع تبدیل خواهد کرد.  آنها از نظر سایز و شکل به گونه‌های مختلف طراحی میشوند، با این حال این موضوع تاثیری بر روی عملکرد اصلی آنها نخواهد داشت. برای بالا بردن میزان بازدهی  دستگاه توصیه میشود  نصب کندانسور کولر گازی ایران رادیاتور در محیط مناسب انجام شود. برای مثال بهتر است آنها در محیطی نصب شوند که به راحتی قابل دسترسی باشند یا  در معرض باد، باران، نور خورشید و ... قرار نگیرند. یکی از مشکلات رایج در کولرهای گازی یخ زدن پنل و کندانسور است. یخ زدن کندانسور دلایلی زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدار گردش گاز مبرد دچار مشکل شده است.
 • فیلترهای پنل داخلی ( اپراتور) کثیف شده‌اند.
 • فن اپراتور دچار مشکل شده است.
 • دستگاه با کمبود گاز مواجه شده است.

برای جلوگیری از بروز این مشکل میتوانید از خدمات سرویس کولرگازی ایران رادیاتور استفاده کنید. 

کد خطای کولرگازی ایران رادیاتور

کد خطای کولر گاز ایران رادیاتور به شما کمک می‌کند تا به سرعت به مشکل دستگاه پی ببرید. این کدها معمولا در دفترچه راهنما ذکر خواهند شد. به طور کلی هر زمان که یکی از قطعات کولر گازی دچار مشکل شود، این مشکل به صورت کد بر روی ریموت نمایش داده خواهد شد. این کدها توسط برنامه نویس تهیه شده است. کدهای ارور کولر گازی میتواند مربوط به مشکلات زیر باشد:

 • در قسمت داخلی و بیرونی سیستم موتور و فن مشکلی ایجاد شد است.
 • سنسورهای داخلی و بیرونی سیستم دچار مشکل شده‌اند.  
 • سوئیچ کنترل دمای کمپرسور دچار نقص شده است.
 • عملکرد سنسور ولتاژ دچار نقص شده است.
 • دستگاه اینورتر به درستی کار نمی‌کند.
 • دستگاه هنگ کرده است.
 • ارتباطی بین یونیت داخلی و خارجی وجود ندارد.
 • حافظه  EEPROM دچار مشکل شده است.
 • در مدار تغذیه دستگاه مشکلی رخ داده است.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی ایران رادیاتور

اگر کولر گازی ایران رادیاتور باد گرم میزند میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور بهره ببرید:

یکی از سادهترین دلایلی که باعث بروز این مشکل میشود، گرد و غباری است که بر روی قطعات یونیت خارجی می‌نشیند. از آنجا که یونیت خارجی در محیط بیرون نصب میشود، نمی‌توان به طور موثر از ورود گرد و غبار به داخل پنل جلوگیری کرد. به همین دلیل احتمال کاهش عملکرد آن وجود دارد. بر همین اساس پیشنهاد می‌شود از نمایندگی درخواست سرویس دوره‌ایی را داشته باشید. این مراکز با استفاده از تجهیزات خاصی که دارند، یونیت خارجی را در محل، تمیزکاری خواهند کرد.

گاهی اوقات علت باد گرم مربوط به انسداد و گرفتگی فیلتر پنل داخلی است. در طول سال، گرد و غبار و انواع آلودگی‌ها میتوانند منجر به بسته شدن منافذ فیلتر شوند. این امر برفک زدن کویل‌های خنک‌کننده  را در پی خواهد داشت. برفک‌ها به نوبه خود مسیر جریان هوا را مسدود خواهند کرد. به این ترتیب جریان باد به خوبی در مسیر کویل‌های خنک‌کننده حرکت نخواهد کرد و در نتیجه از دستگاه باد گرم خارج خواهد شد. برای حل این مشکل شاید نیازی نباشد از خدمات نمایندگی بهره ببرید. کافی است اقدام به تمیز کردن فیلتر نمایید. اگر با انجام دادن این کار، مشکل همچنان وجود دارد تاسیسات شیری میتواند در رفع آن به شما کمک نماید.

 دلایل باد گرم زدن کولر گازی ایران رادیاتور

از رایجترین دلایلی که باعث میشود کولر گازی باد گرم بزند، کم بودن میزان گاز آن است. برای گاز کولر تاریخ مصرف خاصی تعیین نمی‌شود. در واقع باید گفت این گاز فاسد شدنی نیست، اما به دلایل مختلف مانند نشتی از لوله‌ها امکان کاهش افت فشار آن وجود دارد. برخورداری از خدمات سرویس دوره‌ایی کولر گازی ایران رادیاتور، به خوبی میتواند از بروز این مشکل جلوگیری نماید. در طی این خدمات کلیه قطعات و اجزاء کولر گازی از نظر عملکرد توسط تکنسین مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

از دیگر دلایل بروز این مشکل میتوان به عملکرد کمپرسور اشاره کرد. از این قطعه به عنوان قلب کولر گازی یاد میشود. زمانی که کمپرسور دچار نقص میشود، ممکن است با مشکلات ریز و درشت زیادی مواجه شوید که تنها یکی از آنها باد گرم کولر است. از آنجا خرابی این قطعه  و تعمیر آن هزینه زیادی را به شما را تحمیل خواهد کرد، توصیه می‌شود به محض بروز مشکل، کولر را خاموش کنید. در غیر این صورت به کمپرسور بیش از حد فشار آمده و منجر به سوختگی آن خواهد شد. برای این منظور لازم است از خدمات نمایندگی بهره ببرید.

ترموستات از دیگر قطعاتی است که بروز مشکل در آن، میتواند منجر به باد گرم کولر گازی شود. در این صورت با پایین آوردن دمای کولر، خبری از خنکی هوای محیط نخواهد بود. تکنسین عملکرد ترموستات را از نظر اتصالات سیم و ... مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز اقدام به تعمیر با تعویض قطعه خواهد نمود. با مراجعه به نمایندگی مطمئن خواهید شد که از قطعات اصلی و باکیفیت برای تعمیر کولر گازی استفاده خواهد شد.

برد کولر گازی ایران رادیاتور مشکل دارد. در این صورت دستورات به درستی برای قطعات کولر گازی ارسال نخواهد شد و در نتیجه آنها عملکرد درستی از خود نشان نمیدهند.

تعمیرکار کولرگازی ایران رادیاتور

یکی از مشکلاتی که سبب میشود به خدمات تعمیرکار کولر گازی ایران رادیاتور نیاز داشته باشید، خراب شدن کمپرسور است. کمپرسور وظیفه متراکم کردن گاز مبرد را برعهده دارد. اگر به دنبال این هستید تا کولر گازی قدرتمندی خریداری نمایید، باید به سراغ آنهایی بروید  که از کمپرسورهای باکیفیت استفاده میکنند. به طور کلی میتوان گفت در کولر های گازی از کمپرسورهای زیر استفاده خواهد شد:

کمپرسور پیستونی

از این کمپرسورها تحت عنوان کمپرسورهای رفت و برگشتی نیز یاد میشود. میتوان گفت آنها از قدیمیترین انواع کمپرسورها هستند که در ساختار کولر گازی بکار برده میشوند. در هر رفت و برگشت پیستون، عمل مکش و دهش انجام خواهد شد. در واقع باید گفت در هر سیکل با مکش، تراکم و تخلیه مواجه خواهید شد. از آنها در صنایع مختلف استفاده میشود. این امر به دلیل تنوعی ظرفیتی است که در آنها  وجود دارد. ظرفیت کمپرسورهای با واحدی به نام BTU سنجیده میشود.  از جمله معایب کمپرسورهای پیستونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساختار پیچیدهایی نسبت به سایر کمپرسورهای دیگر داشته و از این رو نگهداری از آنها نسبتا دشوار است. برای نگهداری از آنها شاید مجبور باشید، هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

میزان راندمان پایینی دارند.

اگر به هر دلیلی مایع به محفظه تراکم نفوذ کند، مقاومت بسیار کمی از خود نشان می‌دهند. در این شرایط سر و صدای زیادی از آنها تولید خواهد شد.

نسبت به سایر کمپرسورهای دیگر از سایز بزرگتری برخوردار هستند.

 کمپرسور اسکرال

با استفاده از این کمپرسورها میتوان حجم بیشتری از گاز را متراکم کرد و آن را به فشار و دمای بالاتری رساند. در ساختار این کمپرسورها از  دو مارپیچ حلزونی شکل ثابت و دوار استفاده میشود. به همین دلیل به نام اسکرال معروف هستند. مانند انواع پیستونی در هر سیکل با سه عمل مکش، تراکم و تخلیه مواجه میشوید. از جمله مزایای آنها به موارد زیر اشاره شده است:

دارای ساختار ساده‌ایی بوده و در عین حال از قطعات کمتری در آنها استفاده میشود.

در آنها شیر مکش، تخلیه و حجم کلیرانس وجود ندارد. به همین دلیل نسبت به انواع پیستونی از راندمان بیشتری برخوردار هستند.

از آنجا که در آنها تخلیه دائمی و یکنواخت گاز صورت می‌گیرد، لرزش بسیار کمی دارند. به همین دلیل بیشتر مورد توجه هستند.

کمپرسور روتاری

این کمپرسورها  با نام کمپرسورهای دورانی- پیستونی نیز معرفی میشوند. هر سیکل آنها دارای پنج مرحله خواهد بود : شروع، مکش، تراکم، تخلیه و پایان. از جمله مزایای این نوع از کمپرسورها به موارد زیر اشاره شده است:

در ساختار آنها از تعداد قطعات کمتری استفاده شده است.

لرزش بسیار کمتری خواهند داشت.

در مقایسه با انواع کمپرسور پیستونی از راندمان و بازدهی بیشتری برخوردار هستند.

تعمیرکاران نمایندگی‌های مجاز ایران رادیاتور، نسبت به انواع کمپرسورها و نحوه عملکرد آنها اطلاعات و دانش کافی دارند. برای این منظور میتوانید از خدمات تاسیسات شیری بهره ببرید.

مشکلات رایج کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی ایران رادیاتور خاموش میشود.

 زمانی که کمپرسور اصطلاحا نیمسوز شده باشد، با خاموش شدن ناگهانی آن مواجه خواهید شد. در این شرایط تعویض آن بهترین و تنهاترین راه‌حل است. برای این منظور لازم است با مرکز خدمات نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور مشورت داشته باشید.

کمپرسور با افزایش حرارت مواجه شده است.

 اگر موتور کولر گازی بدون وقفه کار کند، باعث افزایش دمای کمپرسور خواهد شد. در این حالت این قطعه به افزایش دما پاسخ داده و به طور خودکار خاموش میشود. موارد زیر نیز میتوانند منجر به افزایش حرارت در کمپرسورها شوند:

 افزایش فشار تخلیه و کاهش شدت مکش.

 اگر به هر دلیلی فشار تخلیه بیش از حد استاندارد افزایش یابد یا فشار مکش بیش از حد کاهش یابد، کمپرسور با افزایش دما مواجه خواهد شد. معمولا این مشکلات به دلیل کاهش گاز مبرد یا شارژ بیش از حد آن اتفاق می‌افتد. همچنین اگر فن کندانسور با شیر انبساط دچار نقص عملکرد شوند، بروز این مشکلات دور از انتظار نخواهد بود.

برد سیستم دچار مشکل شده است.

چنانچه در برد دستگاه نیز اختلالی وجود داشته باشد، کمپرسور دچار نقص عملکرد خواهد شد. کلیه فرمانها از سوی برد برای قطعات کولر گازی صادر میشود. زمانی که برد با مشکل مواجه شود، دستورات اشتباه به قطعات خواهد داد و همه قطعات از جمله کمپرسور به درستی به وظیفه خود عمل نخواهند کرد.

سیم‌های اتصال مشکل دارند.

همچنین ممکن است سیم‌هایی که در ارتباط با کمپرسور هستند، دچار اتصال شده باشند. در این حالت نیز احتمال خاموش شدن کمپرسور کولر گازی ایران رادیاتور وجود خواهد داشت.

خازن استارت مشکل دارد.

کمپرسور برای شروع کار خود به قطعهایی به نام خازن استارت نیاز دارد. اگر به هر دلیلی این خازن دچار نقص شود، کمپرسور نیز دچار مشکل خواهد شد. تعمیرکار کولر گازی ایران رادیاتور برای تشخیص این موضوع از مولتی متر استفاده خواهد کرد. چنانچه این ابزار، جریانی را در خازن نشان ندهد، تعمیرکار اقدام به تعویض خازن خواهد نمود.

 گاز مبرد کاهش یافته است.

کمپرسورها هر کدام دارای ظرفیت خاص و محدودی هستند. میزان گاز مبرد باید در تناسب با ظرفیت آنها باشد. اگر نوع گاز مناسب نباشد یا سطح آن در حد استاندارد نباشد، احتمالا با نقص عملکرد در کمپرسور و خاموش شدن آن مواجه خواهید شد. برای این منظور لازم است از خدمات شارژ کولر گازی ایران رادیاتور استفاده نمایید.

دیگر مشکلات رایجی که سبب خاموش شدن کمپرسور کولرهای گازی می شود.

 • در برق نوسان وجود دارد.

 • جریان بیش از حد استاندارد به کمپرسور وارد می‌شود.

 • دستگاه با کمبود و کاهش فشار گاز مواجه است.  

 • لوله‌های کندانسور کثیف شده‌اند.

 • گاز مبرد به اندازه کافی خنک نیست.

 • فن کمپرسور از کار افتاده است

 • تهویه هوا به درستی انجام نمی‌شود.

 • لوله‌های کمپرسور دچار انسداد شده‌اند.

تعمیر کولرگازی ایران رادیاتور تهران

زمانی که کولر گازی ایران رادیاتور آبریزی دارد، با مراجعه به نمایندگی‌های مجاز میتوانید مشکل را به راحتی رفع نماید. از جمله دلایل رایج این مشکل به موارد زیر اشاره شده است:  

لوله درین به درستی در محل خود قرار نگرفته است. این مشکل میتواند ناشی از تا خوردگی لوله درین باشد همچنین عواملی مانند آلودگی و رسوبات باعث گرفتگی آن شده و در نتیجه آب به درون سیستم باز خواهد گشت. لوله درین باید از شیب مناسبی برخوردار باشد، در غیر این صورت آب به درستی از سیستم خارج نخواهد و احتمالا با آبریزی از کولر گازی مواجه میشوید. 

شکسته شدن قاب ناودانی نیز میتواند باعث بروز این مشکل شود. زمانی که آب به شکل قطره‌ایی از قسمت جلویی کولر خارج می‌شود، منجر به شکسته شدن قاب خواهد شد. چنانچه پنل به درستی نصب نشده باشد یا فن بلور بالانس نباشد، بروز این مشکل نیز دور از انتظار نخواهد بود. همچنین زمانی که پنل داخلی به درستی در محل خود قرار نگرفته باشد، به مرور سبب لرزش در آن خواهد شد.

گاهی اوقات لوله‌هایی که در زیر یونیت داخلی قرار گرفته‌اند، به خوبی عایقبندی نمیشوند. این امر نیز سبب آبریزی کولر گازی خواهد شد. دلیل اصلی این مشکل به دمای پایین لوله‌ها باز میگردد. آنها توانایی جذب رطوبت هوا را دارند، به همین دلیل با ریزش قطره قطره آب مواجه می‌شوید.

تعمیر کولر گازی شمال تهران

خدمات کولر گاز ایران رادیاتور در شمال تهران و دیگر نقاط کشور شامل شارژ کولر گازی نیز خواهد شد.  برای این منظور تکنسین‌ها از روش‌های مختلفی استفاده خواهند کرد. همچنان که کمبود گاز باعث بروز مشکل میشود، شارژ بیش از حد نیز عملکرد سیستم را دچار اختلال می‌کند. برای این منظور تعمیرکار از ترازو استفاده خواهد کرد. در این روش میزان شارژی که باید به کولر تزریق شود، به کمک ترازو اندازه گیری خواهد شد.  تعمیرکاران از ترازوهای دیجیتالی دقیق استفاده خواهند کرد. در این روش لازم است تا دستگاه مورد نظر به طور کامل خالی از گاز باشد تا میزان گاز مورد نیاز از طریق ترازو به درستی اندازهگیری شود. چنانچه در سیستم گاز وجود داشته باشد، تعمیرکار نمیتواند به طور دقیق میزان آن را مشخص نماید، در نتیجه میزان گاز تزریقی نیز به درستی تعیین نخواهد شد.

در روش دیگر تعمیرکار کولر گازی ایران رادیاتور ممکن است از شارژ گاز آمپری استفاده نماید. برای این منظور تعمیرکار با استفاده از آمپرمتر، به میزان گاز مورد نیاز کولر پی خواهد برد . البته باید بدانید از این روش برای تعیین میزان گاز کولرهای گازی که مجهز به سیستم اینورتر هستند، استفاده نخواهد شد. در این حالت سیستم با تغییر دور موتور مواجه خواهد شد و به همین دلیل به مقادیر به دست آمده از آمپرمتر نمی‌توان اعتماد کرد.

در روشی دیگر تعمیرکار کولر گازی از طریق گیج مانوفیلد و جدول دمایی میزان شارژ کولر گازی را تعیین خواهد کرد. در این حالت تکنسین، دمای هوای پیرامون پنل داخلی یا همان اپراتور و یونیت خارجی ( کندانسور) را بررسی کرده و با توجه به جدولی که از سوی شرکت تولید کننده در اختیار او قرار داده شده است ، میزان فشار گاز را تعیین می‌کند.

تعمیر کولر گازی غرب تهران

مشتریان معمولا به دلایل زیر به خدمات تعمیر کولر گازی در غرب تهران و دیگر نقاط کشور نیاز خواهند داشت:

 • نداشتن سرمای کافی و مطبوع

 • نداشتن گرمای کافی و مطبوع در فصل سرما

 • یخ زدن پنل و یا کندانسور

 • خارج نشدن آب از لوله درین کولر گازی

 • روشن نشدن کولر گازی و یا صفحه نمایش

 • روشن شدن دستگاه و استارت نخوردن کمپرسور

 • آبریزش از کنار و یا جلوی پنل داخلی

 • مشاهده پیغام خطا و یا ارور دادن

 • سر و صدای اضافی و لرزش بیش از حد در یونیت داخلی و خارجی

 • سرویس سالیانه دستگاه جهت سرمادهی بیشتر

 • کار نکردن کنترل دستگاه

 • لوله کشی توکار ساختمان‌ها، سازمان‌ها و منازل مسکونی

 • نصب کولر گازی و اسپلیت

 • خاموش نشدن کمپرسور و کار کردن مداوم

 • پریدن فیوز خانه به هنگام روشن شدن موتور

 • عدم کارکرد فن

 • یخ زدن پنل و یا کندانسور

 • خارج نشدن آب از لوله درین کولر گازی

 • نداشتن گرمای کافی و مطبوع در فصل سرما

ارور های کولرگازی ایران رادیاتور

ارورهای کولر گازی ایران رادیاتور به عیب یابی سیستم کمک خواهد کرد. این کدها معمولا در دفترچه راهنما ذکر خواهد شد. به این ترتیب مصرف کننده  یا تکنسین با مشاهده کد خطا  به علت بروز مشکل پی خواهد برد. کد خطا و  تعمیر کولرگازی ایران رادیاتور میتواند شامل خدمات زیر باشد:

 • کولر گازی ایران رادیاتور اتصالی برق دارد.

 • کولر گازی ایران رادیاتور برفک میزند.

 • کولر گازی ایران رادیاتور روشن نمی‌شود.

 • کولر گازی ایران رادیاتور نیاز به شارژ گاز دارد.

 • کمپرسور کولر گازی ایران رادیاتور مشکل دارد.

 • خازن کمپرسور کولر گازی ایران رادیاتور مشکل دارد.

خدمات نمایندگی ایران رادیاتور

خدمات نمایندگی ایران رادیاتور طیف گسترده‌ایی دارد. از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب پنل کولر گازی ایران رادیاتور

 • لوله کشی کولر گازی ایران رادیاتور

 • نصب برق کولر گازی ایران رادیاتور

 • وکیوم و راه اندازی کولر گازی ایران رادیاتور

 • کولر گازی ایران رادیاتور باد گرم میزند

 • عیب یابی کولر گازی

 • شارژ گاز کولر گازی

 • نصب کولر گازی ایران رادیاتور

 • رفع آبریزی کولر گازی

 • بررسی ارور کولرگازی ایران رادیاتور

 • کولر گازی ایران رادیاتور نیاز به سرویس دارد.

در صورتیکه به هر یک از خدمات اشاره شده نیاز دارید، کافی است با شماره تلفن نمایندگی ایران رادیاتور تماس بگیرید.

هزینه تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور

هزینه تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور، به نوع مشکلی که برای سیستم ایجاد شده است، بستگی خواهد داشت. گاهی اوقات تنها لازم است، فیلتر پنل داخلی تمیزکاری شود. اما گاهی اوقات نیز مشکل جدی‌تر بوده و به توجه بیشتری نیاز خواهد داشت. تعمیرکار کولر گازی ایران رادیاتور، در مرحله اول سعی میکند اقدام به تعمیر قطعه آسیبدیده نماید، در غیر اینصورت به شما پیشنهاد تعویض قطعه داده خواهد شد. در این صورت هزینه مربوط به آن به طور دقیق در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید به درستی تصمیم‌گیری نمایید.

توجه داشته باشید، با برخورداری از خدمات نمایندگی ایران رادیاتور مطمئن خواهید شد که از قطعه سالم و اورجینال برای تعویض استفاده می‌شود. این یعنی لازم نیست به فکر خرید یک کولر گازی نو باشید و همچنان برای سالیان سال میتوانید از سیستم قبلی استفاده نمایید. البته کارشناسان همواره توصیه می‌کنند تا از خدمات سرویس کولر گازی ایران رادیاتور در بازه‌های زمانی مشخص بهره ببرید تا هم بازدهی کولر گازی افزایش یابد و هم مجبور به صرف هزینه بیشتر نشوید. این بازه زمانی می‌تواند هر شش ماه یا سالی یکبار باشد.

سرویس کولر گازی ایران رادیاتور هر چند وقت یکبار انجام شود؟

به طور کلی توصیه می‌شود در آغاز  فصل سرما و گرما از خدمات سرویس کولر گازی ایران رادیاتور بهره ببرید. بر این اساس می‌توان گفت، بازه‌های زمانی شش ماه مناسب خواهد بود. در غیر این صورت سالی یکبار را برای سرویس کولر گازی در نظر بگیرید. این امر از بروز مشکلات جدی‌تر پیشگیری خواهد کرد.  البته این موضوع تا حدود زیادی به منطقه آب و هوایی نیز بستگی خواهد داشت. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که با آلودگی هوا و گرد و غبار مواجه هستید، پیشنهاد میشود هر شش ماه یکبار به فکر سرویس سیستم باشید.

قیمت شارژ گاز کولر گازی ایران رادیاتور

قیمت شارژ گاز کولر گازی ایران رادیاتور به نوع گاز مصرفی و حجم مصرفی آن بستگی خواهد داشت. باید بدانید از گازهای مختلفی در کولر گازی استفاده میشود. از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گاز R22

 • گاز R12

 • گاز شارژ R11

 • گاز R507

 • گاز R502

 • گاز شارژ  R410A

نشتی کولر گازی ایران رادیاتور از چه محل‌هایی اتفاق می‌افتد؟

نشتی کولر گازی ایران رادیاتور میتواند در لولهها یا کندانسور اتفاق بیفتد. برای رفع این مشکل بهتر است از خدمات تعمیرات نمایندگی ایران رادیاتور بهره ببرید.

هزینه نصب کولر گازی ایران رادیاتور

هزینه نصب کولر گازی ایران رادیاتور در نمایندگیها به صورت رایگان خواهد بود. البته باید بدانید معمولا برای این منظور به تجهیزات بیشتری نیاز است. خرید این تجهیزات بر عهده مشتری خواهد بود.

مزایا و معایب کولرگازی ایران رادیاتور

مزایای کولرهای گازی ایران رادیاتور:

 • از گرمازدگی  و خشکی پیشگیری خواهد کرد.
 • منجر به بهبود کیفیت هوا خواهد شد.
 • برای افرادی که به آسم مبتلا هستند، مفید است.

معایب کولر گازی ایران رادیاتور:

 • برق زیادی مصرف می‌کند.
 • منجر به خشکی پوست میشود.
 • در صورتیکه داخل آن کثیف باشد، منجر به حساسیت‌های تنفسی خواهد شد.

مصرف برق کولرگازی ایران رادیاتور

میزان مصرف برق کولر گازی ایران رادیاتور با توجه مدل آن تعیین میشود. به طور کلی میتوان گفت محصولات این شرکت از نظر مصرف انرژی وضعیت مطلوبی دارند. برای مثال کولرگازی سرد و گرم ایران رادیاتور مدل IAC-18CH/A – 18000 دارای درجه مصرف A است.

تعمیر کولرگازی ایران رادیاتور با تاسیسات شیری

برای تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور می‌توانید از خدمات تاسیسات شیری بهره ببرید. این مجموعه در زمینه فروش و خدمات پس از فروش محصولات ایران رادیاتور سابقهایی 27 ساله دارد. 

 

 • ارسال نظر

حامد رجبی

3 سال قبل

مرسی از محتوا جذابتون ببخشید میخواستم بدونم که شما خدمات تعمیر در تهران انجام میدید؟

مدیر

3 سال قبل

سلام وقت بخیر بله ما خدمات تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور در تهران انجام میدیم.

رویا باقری

3 سال قبل

سلام امکانش هست شماره تماس مجموع تون رو بفرمایید

مدیر

3 سال قبل

سلام وقت بخیر بله شما می توانید برای استفاده از خدمات ما و مشاوره رایگان با شماره تماس 09125656974 تماس حاصل فرمایید.

محمدرضا

2 ماه قبل

خیلی ممنون ازمطالب تون بعداز یکسال کولرایران رادیاتور ۲۴هزار روروشن کردم ولی ارور e6میدهد .توتوضیحات شما وجدول اومد که نوررا۶بار خاموش کنم ببخشید متوجه نشدم