بهترین مارک رادیاتور شوفاژ

بهترین مارک رادیاتور شوفاژ

رادیاتور پنلی چه مارکی خوبه؟ یکی از روش‌های گرمایشی خانه، که امروزه به شدت فراگیر شده است، استفاده از رادیاتور شوفاژ است. بهترین مارک رادیاتور شوفاژ . شوفاژ ها برخلاف بخاری که گرما را در یک نقطه متمرکز می‌کنند، گرما را در سطح محیط پخش می‌کنند و همه‌جای محیط به طور یکنواخت گرم خواهد شد.

از طرفی بخاری‌ها نمی‌توانند ظاهر محیط را زیبا نگه دارند. این سوای از فضایی است که اشغال می‌کنند‌. در تابستان جمع‌آوری و در زمستان سرهم کردن بخاری‌ها و نصب آن نه تنها کار سختی است بلکه خطر گازگرفتگی را نیز بسیار بالا می‌برد. این ویژگی‌ها در کنار امنیت کمی است که در زمینه‌ی سوختگی دارند. برای خرید رادیاتور ایران رادیاتور به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

شوفاژها نه تنها ظاهر زیبایی دارند. بلکه نیازی نیست در تابستان آن‌ها را جمع‌آوری کنید‌. آن‌ها همه‌ی سال یکجا نشسته‌اند. کافی است پیچی را بپیچانید تا گرم یا سرد شوند. خطر مرگ با گاز مونوکسید کربن را ندارند.

ضمن اینکه در مدل‌های پنلی این رادیاتورها هستند که هیچ خطر سوزاندن را با خود حمل نمی‌کنند.

اما رادیاتورها دارای سه نوع مختلف هستند. این طبقه بندی بر اساس ظاهر، طراحی و ساخت رادیاتورها انجام می‌پذیرد. رادیاتور پنلی، رادیاتور پره‌ای و لوله‌ای از انواع رادیاتور هستند.

بهترین نوع رادیاتور‌ها، رادیاتورهای پنلی یا تخت هستند. زیبایی ظاهری و سهولت در نصب این رادیاتورها را نسبت به نوع دیگر برتری بخشیده است. تنها مشکل این نوع از رادیاتور این است که بر خلاف نوع پره‌ای نمی‌توان آن را بر حسب بزرگی یا کوچکی محیط کم یا زیاد کرد. از طرفی قابل تعمیر نیز نیستند.

نوع پره‌ای بیشتر از جنس آلومینیوم ساخته می‌شود. اما از آنجا که می‌توان با کم یا زیاد کردن پره‌ها آن‌ها را با محل نصب متناسب کرد، طرفداران خاص خود را دارند.

برجسته‌ترین نوع رادیاتورهای لوله‌ای حوله خشک‌کن‌ها هستند. به طور کلی نوع لوله‌ای رادیاتور بیشتر برای دستشویی، حمام و محیط‌های مرطوب کاربرد دارد.

با همه‌ی این اوصاف بهترین برند تولید کننده‌ی رادیاتور در بازار ایران کدام برند است و چه ویژگی‌هایی دارد.

تنوع رادیاتورهای موجود در بازار و برندهای مختلفی که وجود دارد ما را بر آن داشت تا با مقایسه‌ی میان این رادیاتورها از نظر پره‌ای و پنلی و از نظر برندهای مختلف با یکدیگر به شما کمک نماییم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای خرید یک رادیاتور خوب و با صرفه و البته با کیفیت اتخاذ کنید

 قبل از پرداختن به این‌موضوع اول به نکات خرید رادیاتور می‌پردازیم و سپس برندهای مختلف را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

راهنمایی برای خرید شوفاژ

راهنمایی برای خرید شوفاژ

حال که قصد خرید رادیاتور را دارید بهتر است تا برخی از نکات را در نظر بگیرید و سپس به خرید رادیاتور اقدام نمایید.

برای خرید رادیاتور بهتر است حتما با یک متخصص مشاوره کنید. اما این‌نکات نکاتی است که بهتر است خودتان بدانید تا بتوانید به طور کلی بهترین انتخاب‌ها را انجام دهید. امیدواریم این‌نکات بتواند به شما در خرید رادیاتور کمک نماید.

قبل از خرید رادیاتور، فاصله‌ی بین لوله‌ی بالا و پایین را به دقت اندازه بگیرید. این کار برای انتخاب اندازه‌ی رادیاتور بسیار مهم است.

سعی کنید در هنگام نصب و اندازه‌گیری، حداقل فاصله‌ی مجاز را بین کف رادیاتور و کف زمین در نظر بگیرید. بهتر است بدانید چنانچه کف رادیاتور به زمین زمین تا سقف بیشتر از سه متر است دست نگهدارید. برای این محل‌ها بهتر است از وسایلی استفاده کنید که حالت دمندگی داشته باشند‌ فن کوئل بهترین‌گزینه برای این مورد است.

بهتر است تا  در محلی که قرار است شوفاژ نصب شود بین کف و سقف نهایتا ۳ متر ارتفاع باشد.

اگر رادیاتور شما قرار است به دیوار نصب شود، بهترین محل، زیر پنجره‌ی اتاق است. حداقل مجاز فاصله بین کف اتاق و کف رادیاتور، ۱۰ الی ۱۲ سانتیمتر است‌

برای تعیین تعداد پره‌ها و حداکثر بار حرارتی حتما با یک متخصص مشورت کنید و نظر او را جویا شوید.

اگر از رادیاتور پره‌ای خریداری می‌کنید بهتر است مدلی را انتخاب کنید که در بازار به وفور موجود باشد. این امر از آن‌جهت است‌که اگر رادیاتور شما خراب شد بتوانید پره‌ی آن را تعویض نمایید.

بهتر است مدلی از رادیاتورها را انتخاب نمایید که بتوانید به راحتی تمیز کنید تا راندمان حرارتی رادیاتور بالاتر برود.

 بهترین رادیاتور ایران رادیاتور

بهترین رادیاتور پنلی

رادیاتورهای پنلی پس از ورود به عرصه‌ی رادیاتورها توانستند به خوبی جای خود را در بازار پیدا کنند و به سرعت مشتریان خود را یافتند. این رادیاتورها ویژگی‌هایی دارند که به وسیله‌ی آن توانستند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند. با هم به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

 • کم جا بودن: این بزرگترین مزیت یک رادیاتور پنلی محسوب می‌شود که می‌توان هم‌ ظریف باشد هم جای کمتری نسبت به سایر رادیاتورها اشغال نماید.
 • ایمنی بالا: این رادیاتورها بیش از حد گرم نمی‌شود در نتیجه دست در اثر تماس نمی‌سوزد. از این رادیاتورها به عنوان حوله خشک کن استفاده می‌شود.
 • ظاهر مدرن: به قول طراحان داخلی این رادیاتورها مینیمالیست هستند و زیبایی خاصی به طراحی داخلی اتاق شما می‌دهند.
 • قابلیت تنظیم دما: این رادیاتورها به شما کمک می‌کنند تا دمای اتاق خود را همیشه در حد مطلوب حفظ کنید.
 • انرژی گرمایی: آنچه این کارخانه‌ها تولید می‌کنند انرژی گرمایی است که می تواند از ۱۰۰ بی تی یو شروع و به۴۹۰۰ بی تی یو ختم شود.
 • قابلیت نصب این رادیاتورها را هم می‌توان به صورت افقی و هم به صورت عمودی نصب نمود. این بستگی به جایی دارد که آن را نصب می‌کنید. برخی از رادیاتورها به صورت عمودی نصب می‌شوند و تا سقف ادامه دارند.
 • پکیج دیواری: اگر قرار است از پکیج‌های دیواری استفاده کنید ما به شما توصیه می‌کنبم از مدلهای پنلی رادیاتور استفاده نمایید.

معایب رادیاتورهای پنلی:

رادیاتورهای پنلی با وجود مزایای بیشماری که دارند دارای معایب متعددی نیز هستند. برای اینکه بتوانید بهتر تصمیم بگیرید بهتر است معایب آن‌ها  را نیز بدانید.

 • این پنل‌ها به سرعت دچار رنگ پریدگی می‌شوند.
 • نسبت به قطرات آب حساس هستند و در برابر آن‌ها بسیار آسیب پذیرند.
 • اگر از رنگ بر روی پوشش آن‌ها استفاده نشود به سرعت زنگ می‌زنند.
 • در برابر فرآیندهای شیمیایی مقاومت کمی دارند‌
 • سطوح داخلی رادیاتور با اکسیژن هیچ تماسی ندارد.

بهترین رادیاتور پره‌ای

رادیاتورهای پره‌ای از انواع پر طرفدار رادیاتورها محسوب می‌شوند. علت این امر آن است که همانطور که گفتیم می‌توانید با کم یا زیاد کردن پره‌های رادیاتور، آن‌ها را نسبت به محیط‌ مناسب‌سازی نمایید. از طرفی هر پره قابلیت تعمیر و تعویض دارد که نسبت به رادیاتور پنلی یک مزیت محسوب می‌شود.

میزان گرمادهی این رادیاتورها بستگی به عوامل گوناگونی دارد. می‌توان به ابعاد و اندازه هر پره، حجم آبگیری و شکل ظاهری آنها اشاره نمود.

گرمای تولیدی این رادیاتورها از ۹۵ تا ۱۶۵ کیلو کالری متفاوت است و بسته به کارخانه‌های تولیدی دازد.

بر اساس قیمت شمش آلومینیوم، قیمت نهایی محصول و راندمان حرارتی آن‌ها بسیار با یکدیگر متفاوت است.

جنس پره‌ها از آلومینیوم است که در مقابل زنگ زدگی بسیار مقاوم است. به همین دلیل در مناطقی مانند مناطق مرطوب شمالی بیشتر از این رادیاتور استفاده می‌شود.

کارخانه‌های زیادی این محصول را تولید می‌کنند مانند:

 • رادیاتور پره ای بوتان مدل ایل پریمو
 • رادیاتور پره ای ایران رادیاتور مدل اکو
 • رادیاتور پره ای ایران رادیاتور مدل سولار
 • رادیاتور پره ای ایران رادیاتور مدل ترمو کالر
 • رادیاتور پره ای ایران رادیاتور مدل کال

 بهترین رادیاتور ایران رادیاتور

ایران رادیاتور یکی از رادیاتورهای معروفی است که هم مشتریان و فروشندگان، هم پیر و جوان که قصد خریدن رادیاتور ندارند به خوبی نامش را می‌شناسند. این رادیاتور در سال ۱۹۳۶ به بهره برداری رسید و همچنان یکی از پیشگامان این صنعت است. سال ۱۳۹۳ این کارخانه مدل پنلی را نیز تولید کرد.

این کارخانه رادیاتور پنلی با کیفیت را در ۲۲ مدل و با اندازه‌های متنوع از ۶۰ تا ۱۸۰ سانت تولید نمود. این رادیاتورها دارای دو کنوکتور هستند.

ویژگی‌های این رادیاتور شکیل بودن، قابلیت نظافت آسان، حمل و نقل آسان و بازده حرارتی بالا است. ۱۰ سال گارانتی نیز از ویژگی‌های دیگر این رادیاتور است.

بهترین مدل رادیاتور بوتان

کارخانجات معروف بوتان نیز رادیاتور پنلی خود را در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی در تهران برای بازدیدکنندگان برای بار اول به نمایش گذاشت.

طراحی زیبا و ظاهر منحصر به فرد، دارای دو پنل و دو کنوکتور، بازده حرارتی بالا، استفاده از ورق فولادی و تمیز نمودن آسان از ویژگی‌های اصلی این رادیاتور محسوب می‌شود.

نصب آسان و ۱۲ سال گارانتی اخرین ویژگی‌های این رادیاتور پنلی به حساب می‌آید.

بهترین رادیاتور پنلی لورچ

در سال ۱۳۵۷ این کارخانه در شهر اصفهان تاسیس گردید و یکی از نام‌های آشنای رادیاتورسازی در ایران شد. این کارخانه هم توانست در سال ۱۳۹۳ اولین مدل رادیاتور پنلی خود را به بازار عرضه نماید.

رادیاتور پنلی کارخانه لورچ از بهترین متریال ساخته شده است که کیفیت نهایی را بسیار افزایش داده است. بازدهی حرارتی بالا از وبژگی‌های اصلی این کارخانه و رادیاتور پنلی آذر، رز و پربازده محسوب می‌شود.

حجم آبگیری کم یکی دیگر از ویژگی‌های این رادیاتور است. این رادیاتور‌ها هم از ۶۰ سانت تا ۱۶۰ سانت تولید شده است.

قابلیت نظافت آسان نیز ویژگیدیگری است که این رادیاتور از آن برخوردار است. رنگ نانو موجب شده تا نه زنگ بزند و نه در طولانی مدت بپوسد. ۱۲ سال گارانتی بدون قید و شرط یار این رادیاتور است

بهترین مارک رادیاتور شوفاژ

بهترین رادیاتور پنلی خارجی

رادیاتور والترو یکی از کارخانجات چند ملیتی با فعالیت در چهار کشور چین، ترکیه، ایتالیا و ایران است که از سال ۱۳۶۷ کار خود را آغاز نمود.

در سال ۲۰۰۰ محصول مشترک ایران و ایتالیا جنرال والترو بود که بر پایه‌ی دانش و تکنولوژی روز ایتالیا تولید شد. این رادیاتور هم از آلیاژ بسیار مرغوب تولید می‌شود.

ظاهر شیک و منحصر به فرد، بدون رسوب، قابلیت نظافت آسان، قابلیت حمل ونقل آسان از ویژگی اصلی این رادیاتور است.

این رادیاتور از بدنه‌ی یکپارچه تولید شده که بازدهی بالای حرارت را شامل می‌شود و با ۱۰ سال گارانتی در خدمت مشتریان است.

بهترین مارک رادیاتور پنلی ترک

رادیاتورهای معروفی در ایران هستند که ساخت کشور ترکیه هستند. اما سانیکا یکی از معروف‌ترین این رادیاتورها محسوب می‌شود. این کارخانه محصولات خود را از ۱۳۹۴ به ایران عرضه داشت و به بازارهای ایران امد. تیپ ۲۱ تک کنوکتور، ۲۲ دو کنوکتور و ۳۳ در اندازه‌های ۴۰،۸۰، ۱۸۰ سانت در ایران توسط شرکت تاش تجارت پویا وارد شده است.

بدنه‌ی بالا و استحکام بدنه از ویژگی‌های اصلی این محصولات شناخته می‌شود. به علت استفاده از ورق گالوانیزه، نه سایش و نه زنگ زدگی در این رادیاتورها هیچ معنا و مفهومی ندارد.

قابلیت نطافت آسان، پوشش دهی با رنگ، بازدهی حرارتی بالا دیگر ویژگی‌های این رادیاتور است. اخرین ویژگی این رادیاتور، ۱۰ سال گارانتی است که می‌توان به آن اشاره نمود.

رادیاتور پنلی چه مارکی خوبه؟

روزهای منتهی به فصل سرد سال که می‌شود اغلب خانوارها به یاد گرمایش خانه می‌افتند. البته اگر قرار باشد خانه‌ای نوساز تحویل بگیرید نیز بهتر است از همان ابتدا در پی سیستم‌گرمایش خانه باشید.

سال‌هاست که در خانه‌های نوساز دیگر اثری از سیستم گرمایشی بخاری دیده نمی‌شود. بخاری‌ها هم جای زیادی به خود اختصاص می‌دهند هم می‌توانند خطر گازگرفتگی را افزایش دهند.

از طرفی گرما را به طور یکنواخت در محیط پخش نمی‌کنند. تنها ناحیه‌ی اطراف بخاری است که گرم می‌شود. از همه مهم‌تر امنیت بالایی نیز ندارند. ممکن است در اثر تماس دست با این بخاری‌ها سوختگی ایجاد شود.

به همین دلیل سیستم گرمایشی رادیاتور شوفاژ به سرعت توانست جای خود را در میان بسیاری از خانه‌ها باز نماید.

شوفاژها هم از امنیت بالایی در مقابل گرما برخوردار هستند. هم به خوبی توانسته‌اند ظاهر خانه را زیباتر نمایند. این دو ویژگی در مدل‌های پنلی یا تخت بسیار بیشتر دیده می‌شود.

اگر مدل‌های پنلی را یک رنگ با کیفیت بزنند بسیاری از معایب آن مانند زنگ زدن از بین می‌رود.

برندهای مختلفی در بازار ایران وجود دارد که رقابت تنگاتنگی در زمینه‌ی تولید رادیاتورهای مختلف در شکل‌ها و رنگ‌های مختلف با یکدیگر دارند.

کازخانجاتی مانند ایران رادیاتور، لورچ یا بوتان همگی توانسته‌اند جای خود را در بازار محکم نمایند. این به واسطه‌ی کیفیتی است که در زمینه‌ی تولید داشته‌اند

ما در اینجا مقایسه‌ای در میان محصولات موجود در بازار ایران انجام داده‌ایم تا بتوانید بهترین‌ مناسب‌ترین گزینه با شرایط خود را انتخاب نمایید و در فصول سرد سال از گرمایش منزل خود نهایت لذت را ببرید.

نظرات کاربران ( 0 نظر )

 • ارسال نظر