معرفی انواع پکیج ایران رادیاتور
  • معرفی انواع پکیج ایران رادیاتور
  • دسته بندی : پکیج دیواری

انواع پکیج ایران رادیاتور

 

انواع پکیج ایران رادیاتور

همان‌طور که می‌دانيد شرکت ایران رادیاتور یکی از با سابقه‌ترین شرکت‌های ایرانی است که به تولید انواع مختلفی از محصولات مورد نیاز کشور در زمینه تاسیسات ساختمانی اشتغال دارد. لازم است بدانید که این واحد تولید کننده صنعتی، ساخت پکیج خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد و به طراحی و ساخت انواع مختلف این محصولات، اقدام نمود. خرید پکیج ایران رادیاتور.
این دسته از محصولات، دارای قیمت‌های مناسبی بودند و از طرف دیگر، کیفیت ساخت آن‌ها نیز قابل توجه بود. خدمات پس از فروش مناسب نیز از دیگر ویژگی‌های بارز محصولات ایران رادیاتور به شمار می‌رفت. بنابراین پکیج‌های ایران رادیاتور مدت زمانی پس از عرضه در بازار مصرف، توانستند جایگاه بسیار مناسبی را در میان مشتریان این محصولات، به دست آوردند.
در حال حاضر از انواع مختلف پکیج‌های ایران رادیاتور، برای تامین گرمایش مورد نیاز ساختمان و هم‌چنین تامین آب گرم مصرفی، کاربردهای زیادی به عمل می‌آید. این نوع از محصولات را می‌توانید از طریق مراجعه به نمایندگی‌های ایران رادیاتور در سراسر کشور خریداری کنید و از خدمات پس از فروش این محصولات نیز برخوردار شوید.

 

انواع پکیج ایران رادیاتور

راهنما پکیج ایران رادیاتور

در حال حاضر پکیج‌های ایران رادیاتور در انواع مختلف زمینی، دیواری، فن دار، بدون فن، تک مبدل، دو مبدل، آنالوگ، دیجیتال و .... طراحی و تولید می‌شوند. هر یک از این محصولات دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند و از طرف دیگر، کاربردهای متعددی نیز دارند. بنابراین قبل از خرید پکیج ایران رادیاتور لازم است به این ویژگی‌ها و کاربردها به میزان کافی توجه داشته باشید تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.

انواع پکیج ایران رادیاتور بر اساس محل نصب

طبق یک دسته بندی کلی، می‌توان پکیج‌های ایران رادیاتور را به دو نوع اصلی دسته بندی کرد. طبق این دسته بندی، پکیج‌های ایران رادیاتور شامل پکیج‌های زمینی و دیواری هستند. بنابراین در صورتی که شما در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید می‌توانید پکیج‌های دیواری ایران رادیاتور را خریداری نمایید و در محل مورد نظرتان نصب کنید. چرا که این محصولات، فضای بسیار کمی را از ساختمان‌ شما اشغال خواهند کرد و از طرف دیگر، نیازهای شما را برای تامین آب‌ گرم و گرمای محیط، برآورده خواهند ساخت. این دسته از محصولات این امکان را دارند که تا مساحت حدود ۲۵۰ متر مربع را تحت پوشش خود در بیاورند.

اما در صورتی که مساحت منزل شما بیش از این میزان است می‌توانید از انواع پکیج‌های زمینی ایران رادیاتور استفاده کنید. به طور کلی لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که پکیج‌های ایران رادیاتور در نوع زمینی و یا دیواری، از نظر ظرفیت حرارتی با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند و از طرف دیگر ابعاد و اندازه‌های آن‌ها نیز با یکدیگر دارای اختلاف است.
لازم است بدانید که به طور معمول پکیج‌های زمینی ایران رادیاتور می‌توانند ظرفیت حرارتی بین ۲۸ تا ۱۵۰ کیلو وات را ایجاد کنند. بنابراین این دسته از محصولات دارای این امکان هستند که بتوانند آب گرم و گرمایش مورد نیاز ساختمان‌های چند طبقه و یا ویلاهای بزرگ را تامین نمایند. این در حالی است که پکیج‌های دیواری که توسط ایران رادیاتور طراحی و تولید شده‌اند، ظرفیت حرارتی ۱۸ تا ۳۲ کیلو وات دارند.
بنابراین می‌توانید این نوع از محصولات را در یک آپارتمان نصب کنید و از حرارت مناسب آن بهره مند گردید و آب گرم مورد نیاز خود را تامین کنید. لازم به ذکر این نکته است که در حال حاضر این نوع از محصولات ایران رادیاتور، در ظرفیت‌های مختلف ۲۲۰۰۰، ۲۴۰۰۰، ۲۸۰۰۰، ۳۶۰۰۰ و ... طراحی شده و با بازار مصرف ارائه گشته‌اند.

لازم است بدانید که پکیج‌های زمینی ایران رادیاتور در هنگام نصب شدن به فضای بیشتری نیاز دارند. این در حالی است که پکیج‌های دیواری را می‌توانید در یک آشپزخانه نصب کنید و یا درون یک کابینت، جای دهید. هم‌چنین می‌توانید این محصولات را در بالکن تعبیه نمایید. بنابراین با توجه به نوع نیاز خود و هم‌چنین با در نظر گرفتن مساحت و متراژ محیط زندگی خود، می‌توانید پکیج مناسب ایران رادیاتور را انتخاب و خریداری کنید.
از طرف دیگر در هنگام خرید این محصولات، لازم است حتما شرایط آب و هوایی محیطی را که در آن زندگی می‌کنید، در نظر داشته باشید.

انواع پکیج ایران رادیاتور بر اساس تعداد مبدل

در یک دسته بندی دیگر، می‌توان انواع پکیج‌های دیواری ایران رادیاتور را به دو دسته تقسیم کرد. این دسته از محصولات ساخت شرکت ایران رادیاتور، در حال حاضر، در انواع تک مبدل و یا دو مبدل گرمایشی، طراحی و تولید می‌شوند. نکته‌ای که لازم است در این بخش به آن اشاره شود این است که پکیج‌های تک مبدل ایران رادیاتور از یک مبدل برای تامین آب گرم مورد نظر و هم‌چنین گرمایش محیط استفاده می‌کنند.
این عامل موجب می‌شود تا محصول مورد نظر، استهلاک بسیار کم‌تری را تجربه کند. این در حالی است که پکیج‌های ساخت ایران رادیاتور در نوع دو مبدله، از دو مبدل برای مصارف شما استفاده خواهند نمود.

انواع مدل‌های پکیج ایران رادیاتور

همان‌طور که گفته شد شرکت ایران رادیاتور برای طراحی و ساخت پکیج‌های خود، انواعی از مدل‌ها را در نظر گرفته است که این مدل‌ها از نظر ظرفیت حرارتی، راندمان سوخت مصرفی، فشار آب مورد نیاز و .... با یکدیگر دارای تفاوت‌هایی هستند. علاوه بر دسته بندی ذکر شده در بالا، این نوع از محصولات را می‌توان بر اساس سری و یا مدل ساخت نیز دسته بندی کرد. این تقسیم بندی برای این انجام شده است تا مشتریان این محصولات بتوانند پکیج مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنند و مورد استفاده قرار دهند.

از جمله سری‌های پکیج‌های ساخت شرکت ایران رادیاتور می‌توان به سری‌های B، مدل سری L، مدل سری M  و ... اشاره کرد. هر یک از محصولات ایران رادیاتور در سری‌های مختلف، دارای ویژگی‌های مشابهی هستند و برخی از ویژگی‌های این محصولات نیز با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی پکیج‌های ایران رادیاتور که در سری‌های Lو  Mو  E ساخته شده‌اند، جزء مدل‌های تک مبدل ایران رادیاتور به شمار می‌روند. از طرف دیگر لازم است در نظر داشته باشید که در هر یک از این پکیج‌ها، سری FF نشان دهنده این است که پکیج مورد نظر، از نوع فن دار است و سری‌های CF این محصولات از نوع بدون فن هستند.

سری‌های مختلف پکیج ایران رادیاتور

همان‌طور که گفته شد در حال حاضر محصولات و پکیج‌های ایران رادیاتور دارای انواعی از مدل‌ها و سری‌ها هستند. بنابراین لازم است به میزان کافی، این محصولات را بشناسید و سپس به خرید مناسب اقدام کنید. در میان این محصولات، سری B، از جمله پکیج‌های ایران رادیاتور به شمار می‌رود. به کار گیری حرف B در این پکیج‌ها نشان می‌دهد که محصول مورد نظر، گازسوز و تک مبدل است.به کارگیری حروف L و K و M و E، در طراحی و تولید اين محصولات، نشان می‌دهد که پکیج‌های مورد نظر در این سری‌ها، از نوع گازسوز و دو مبدله هستند.

به کارگیری حرف L در سری‌های این نوع از محصولات نشان می‌دهد که پکیج مورد نظر شما، منبع انبساط بسیار بزرگ‌تری، نسبت به سایر این مدل‌ها دارد. لازم به ذکر است که در برخی از پکیج‌های تولید شده توسط ایران رادیاتور از حروف L و یا K  استفاده شده است. لازم است بدانید که استفاده از این حروف در این محصولات، نشان می‌دهد که پکیج‌های مورد نظر در این سری، به سیستم عیب یاب الکترونیک مجهز شده‌اند. سری‌های پکیج‌های ایران رادیاتور که با نماد و نشانه FF ساخته شده و روانه بازار مصرف گشته‌اند، از انواع پکیج‌های دودکش دو جداره هستند که در نوع فن دار، طراحی و تولید شده‌اند.
مشخصات کلی پکیج‌های ایران رادیاتور
هر چند، محصولات و پکیج‌های ساخته شده توسط شرکت ایران رادیاتور، داری انواعی از مدل‌ها هستند و در سری‌های مختلف، طراحی شده و روانه بازار مصرف گشته‌اند، اما با این وجود، برخی از مشخصات و ویژگی‌های کلی در این نوع از تولیدات، وجود دارد. در این بخش قصد داریم به برخی از این ویژگی‌ها اشاره کنیم.
از جمله ویژگی‌ها و مشخصات کلی در پکیج‌های ایران رادیاتور، می‌توان به این مورد اشاره کرد که تمامی این محصولات با استفاده از گاز شهری، کار می‌کنند. از طرف دیگر لازم است بدانید که این دسته از محصولات، طرفیت و راندمان حرارتی بالای ۹۰ درصد دارند.

از دیگر مشخصات کلی این نوع از تاسیسات ساختمانی، می‌توان به سیستم عیب یاب هوشمند به کار رفته در طراحی و تولید این محصولات اشاره کرد. پکیج‌های تولید شده توسط شرکت ایران رادیاتور هم‌چنین به سیستم ضد یخ زدگی نیز مجهز شده‌اند. از دیگر ویژگی‌های این محصولات می‌توان به استفاده از سیستم تنظیم و کنترل خودکار جریان گاز در تولید اين محصولات، اشاره کرد.
سیستم بای پس خودکار از دیگر سیستم‌هایی است که در تجهیز پکیج‌های ایران رادیاتور مورد استفاده قرار گرفته است. این سیستم‌ها دارای محفظه احتراق بسته نیز هستند و از طرف دیگر به سیستمی مجهز شده‌اند که می‌تواند نوسانات دمای آب را تحت کنترل خود در بیاورد. هم‌چنین این محصولات، همگی دارای گارانتی ۲۴ ماهه هستند و خدمات پس از فروش نیز دارند.


 پکیج‌های ایران رادیاتور سری B تک مبدل

این دسته از محصولات، دارای طرفیت حرارتی ورودی به میزان ۲۲۳۶۰ کیلوکالری در ساعت هستند و ظرفیت حرارتی خروجی آن‌ها معادل ۲۰۶۴۰ است. راندمان حرارتی که توسط این پکیج‌ها تولید می‌شود ۹۰ تا ۹۳ است و حداکثر دمای آب گرم و گرمایش این محصولات، ۸۵ درجه سانتی گراد است. این پکیج‌ها، از یک مبدل دوبل به وجود آمده‌اند که وظیفه آن، گرم کردن آب مصرفی و هم‌چنین آب سیستم گرمایش و انتقال آن به رادیاتور است. در این سری از پکیج‌های ایران رادیاتور، باید آب گرم مورد نیاز، توسط شعله به وجود آید. لذا در هنگام استفاده از این محصولات، ممکن است دمای آب، نوساناتی داشته باشد. در حقیقت می‌توان گفت عملکرد پکیج‌های تک مبدل ایران رادیاتور، به آب گرمکن، شباهت دارد.


پکیج‌های ایران رادیاتور سری L دو مبدل

ظرفیت حرارتی ورودی این نوع از سیستم‌های پکیج، از ۲۱۵۰۰ تا ۲۲۳۶۰ متغیر است. از طرف دیگر ظرفیت حرارتی خروجی آن‌ها از ۲۰۶۴۰ تا ۳۰۹۶۰ تعیین شده است. راندمان حرارتی این نوع از پکیج‌های ایران رادیاتور بین ۹۰ تا ۹۷ است. در تمامی این سیستم‌های حرارتی و گرمایشی، حداکثر دمای آب گرم گرمایش، ۸۵ درجه سانتی گراد است.
این سیستم‌ها هم‌چنین دارای حداکثر دمای آب گرم مصرفی، ۶۰ درجه سانتی گراد هستند. از طرف دیگر لازم است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این نوع از پکیج‌های ایران رادیاتور به حداکثر فشار آب سرد مصرفی ورودی ۱۰ بار نیاز دارند و حداقل دبی آب گرم مصرفی در این نوع از تجهیزات، ۲ لیتر بر دقیقه تعیین شده‌است.
 

مدل

حداکثر توان گرمایی Kcal/hr - KW:

تامین آبگرم lit/min در˚T=30C∆ حداکثر مصرف برق W قطر دودکش(mm) وزن خالص Kg: ارتفاع (cm):   عمق (cm): قطر لوله گاز in:
L24FF ۲۴ - ۲۰۶۴۰ ۱۱.۴ ۱۳۷ ۶۰/۱۰۰ ۳۶ ۷۶.۳   ۳۵ ۳/۴"
L36FF ۳۶ - ۳۰۹۶۰ ۱۷ ۱۶۶ ۶۰/۱۰۰ ۴۳ ۷۶.۳   ۳۵ ۳/۴"
L28FF ۲۸ - ۲۴۰۸۰ ۱۳.۴ ۱۵۸ ۶۰/۱۰۰ ۳۸ ۷۶.۳   ۳۵ ۳/۴"
L28CF ۲۸ - ۲۴۰۸۰ ۱۳.۴ ۹۶ ۱۲۵ ۳۴ ۷۶.۳   ۳۵ ۳/۴"
LR24FF ۲۴ - ۲۴۰۸۰ ۱۱.۴ ۱۵۲ ۶۰/۱۰۰ ۴۰.۵ ۷۶.۳   ۳۵ ۳/۴"
L24CF ۲۴ - ۲۴۰۸۰ ۱۱.۴ ۹۰ ۱۲۵ ۳۲ ۷۶.۳   ۳۵ ۳/۴"

پکیج‌های ایران رادیاتور سری K دو مبدل

ظرفیت و توان حرارتی ورودی به این نوع از محصولات شرکت ایران رادیاتور، میان ۲۲۶۱۸ تا ۲۲۱۰۲ در نظر گرفته شده است و ظرفیت حرارتی خروجی این نوع از پکیج‌ها از ۲۰۲۴۰ کیلوکالری بر ساعت تا ۲۰۶۴۰ تغییر می‌کند. راندمان حرارتی تولید شده توسط این محصولات، ۹۰ تا ۹۳ است. حداکثر دمای آب گرم و گرمایش در این سیستم‌ها نیز به ۸۵ درجه سانتی گراد می‌رسد.

 پکیج‌های ایران رادیاتور سری E و M دو مبدل

لازم به ذکر است که ظرفیت حرارتی ورودی به این دسته از پکیج‌های ایران رادیاتور، از ۲۱۲۳۸ آغاز می‌شود و به ۲۵۸۰۰ کیلوکالری بر ساعت می‌رسد. از طرف دیگر ظرفیت حرارتی خروجی این نوع از تجهیزات گرمایشی، از ۱۸۹۱۶ آغاز و به ۲۴۰۸۰ ختم می‌گردد. راندمان حرارتی این نوع از محصولات ایران رادیاتور از ۹۰ تا ۹۳ متغیر است. لازم به ذکر است که حداقل دبی آب گرم مصرفی این محصولات نیز از ۲ لیتر بر یک دقیقه آغاز می‌شود و تا دو و نیم لیتر در دقیقه، می‌رسد.

یکی از نکات مهمی که لازم است در مورد این نوع از پکیج‌های ایران رادیاتور در نظر داشته باشید این است که از پکیج‌های دو مبدله این سیستم‌ها، بهتر است در اماکنی استفاده کنید که تنها تامین گرمایش محیط مورد نظر شما، حائز اهمیت است. چرا که در حالت معمول، این نوع از پکیج‌ها نمی‌توانند آب گرم مصرفی و مورد نیاز یک ساختمان را تامین کنند.

برد الکتریکی هوشمند، قابلیت نصب منبع آب گرم مصرفی و هم‌چنین امکان افزایش توان از ویژگی‌های این نوع از محصولات ایران رادیاتور به شمار می‌رود. از طرف دیگر عیب یابی به صورت خودکار و حجم کم و قابلیت نصب بسیار آسان نیز از دیگر مشخصات قابل توجه این محصولات گرمایشی است. 

 

نظرات کاربران ( 0 نظر )

  • ارسال نظر