کولر گازی 18000 برای چه فضایی مناسب است؟

کولر گازی 18000 برای چه فضایی مناسب است؟

خرید کولر گازی مناسب برای فضاهای مختلف همواره جزو دغدغه­های اصلی مشتریان ما است. از این رو ارائه توضیحات و راهنمایی به مشتریان را وظیفه خود می­­دانیم. بسیاری از مشتریان می­خواهند بدانند کولر گازی 18000 برای چه فضایی مناسب است؟ از آنجایی که عوامل متعددی تعیین کننده ظرفیت سرمایی کولر گازی است، در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم تا از آن به عنوان یک راهنمای جامع برای خرید کولر گازی 18000 استفاده کنید.

خرید کولر ایران رادیاتور را در لینک مشخص شده مشاهده نمایید.

انتخاب کولر گازی مناسب

انتخاب کولر گازی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا می­تواند بر آسایش، سلامت و هزینه­های زندگی شما تاثیر بگذارد. برای خرید یک کولر گازی مناسب، نکات مهمی وجود دارد که باید به دقت به آن­ها توجه کنید. این نکات علاوه بر نتیجه مطلوب، باعث طول عمر بیشتر و کار مفید بهتر اسپیلت شما نیز خواهد شد. در اینجا به نکات اصلی اشاره می­کنیم که باید در هنگام انتخاب کولر گازی به آن­ها توجه کنید:

1.متراژ فضای مورد نظر:

اولین قدم برای انتخاب کولر گازی، اندازه گیری متراژ فضایی است که می­خواهید خنک شود. اگر ظرفیت کولر گازی شما نسبت به متراژ مد نظر کم باشد، استراحت و اتومات کولر کم خواهد شد. کار کردن پیوسته کمپرسور هم مصرف برق را بالا می­برد و هم طول عمر آن را کاهش می­دهد. 

اگر هم ظرفیت کولر نسبت به متراژ زیاد باشد، باز هم مشکل خواهیم داشت. دوره سیکل موتور کولر شامل معیان و تبخیر پیوسته است. اگر موتور زودتر از موعد خاموش شود، فرآیند میعان به طور کامل انجام نمی­گیرد و این مسئله، باعث کاهش طول عمر کولر و فشار مضاعف به آن خواهد شد. به طور کلی، برای هر 10 متر مربع فضای مسکونی به 1000 تا 1200 Btu ظرفیت کولر گازی نیاز است. البته این یک نکته کلی است و عوامل دیگر نیز باید دخیل شود. بنابراین پیش از تصمیم، ادامه موارد را نیز مطالعه نمایید.

2. تعداد افراد ساکن در منزل:

تعداد افرادی که در محل مورد نظر هستند، در تعیین ظرفیت کولر گازی موثر است. هر فرد در منزل به طور متوسط به 600 تا 800  Btu ظرفیت کولر گازی نیاز دارد. البته این عدد هم یک میانگین نسبی است و در بخش­های بعدی به طور دقیق­تر به این مسئله اشاره خواهیم کرد.

3. میزان تابش نور خورشید:

اگر فضای مورد نظر شما نورگیر باشد، به کولر گازی با ظرفیت بالاتر نیاز دارید. این موضوع درباره نور مستقیم خورشید و تعداد پنجره­ها و حتی ابعاد پنجره­ها نیز صادق است. نورگیر بودن فضای خانه، باعث گرم شدن آن می­شود به همین خاطر کولر باید تلاش بیشتری برای خنک کردن آن انجام دهد. به عنوان مثال واحدهایی که در طبقه بالایی ساختمان قرار دارند، حتی اگر نورگیر نباشند از ناحیه سقف مورد تابش خورشید قرار می‌گیرند و انرژی زیادی را از این طریق اتلاف می‌کنند. بنابراین طبقات بالا نیاز به کولر با ظرفیت بالاتر خواهند داشت.

4. نوع عایق بندی ساختمان:

اگر ساختمان شما عایق بندی مناسبی داشته باشد، می­توانید از کولر گازی با ظرفیت کمتر استفاده کنید و در غیر این صورت، باید یا به فکر عایق­ بندی مناسب­تر باشید و یا از کولر گازی با ظرفیت بیشتر استفاده کنید.

5. اقلیم منطقه جغرافیایی:

کولرهای گازی دو کار هم­زمان را انجام می­دهند. هم فضای داخلی را خنک می­کنند و هم رطوبت محیط را مطبوع می­گردانند. بنابراین در مناطق گرم تر یا مرطوب، به کولر گازی با ظرفیت بالاتر نیاز است.

6. اعتبار برند و خدمات پس از فروش:

نکته مهم دیگر هنگام خرید کولر گازی اعتبار برند و شرکت سازنده آن است. متاسفانه شرکت­های خارجی در ایران نمایندگی ندارند و به همین خاطر نیز نمی­توانند گارانتی معتبر یا خدمات پس از فروش ارائه دهند. حتماً از برندی خریداری کنید که خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر به شما ارائه کند.

 

7. ویژگی های اضافی:

برخی از کولرهای گازی به ویژگی­های اضافی مانند فیلتراسیون هوا، کنترل از راه دور با تلفن همراه و غیره مجهز هستند. شما می­توانید با توجه به نیاز و بودجه خود کولر گازی مناسب را انتخاب کنید.

8. بازده انرژی (EER):

بازده انرژی نشان دهنده نسبت میزان خنک کنندگی کولر گازی به میزان برق مصرفی آن است. هر چه بازده انرژی کولر گازی بالاتر باشد، مصرف برق آن کمتر و به صرفه تر خواهد بود.

9. میزان صدای کولر گازی:

برخی از کولرهای گازی صدای کمتری نسبت به مدل های دیگر دارند. اگر مکان نصب کولر گازی پذیرایی یا اتاق خواب است، به میزان صدای آن توجه کنید. معمولاً کولرهای اینورتر هم سرمای مطبوع­تر و یکنواخت­تری دارند و هم بسیار کم صدا تر هستند.

 

کولر گازی 18000 برای چه فضایی مناسب است؟

اما برسیم به کولر 18000 و کارایی آن! احتمالاً تا به اینجا متوجه شده‌اید که چرا پاسخ به این سوال آسان و سرراست نیست؛ چون عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت کولر گازی برای یک فضای خاص دخیل هستند. شما باید ارتفاع سقف، نوع عایق بندی ساختمان، تعداد ساکنین، متراژ (مساحت) و بسیاری عوامل دیگر را در کنار یکدیگر بسنجید و ببینید آیا کولر گازی 18000 برای فضای شما مناسب است یا خیر؟ البته ما در اینجا به شما فرمول‌های نسبی نیز خواهیم داد.

اگر بخواهیم به صورت میانگین صحبت کنیم، می‌توانیم یک بازه مساحتی را در نظر بگیریم. به عنوان مثال اگر خانه شما در واحدهای میانی یک ساختمان با ارتفاع سقف میانگین و عایق بندی استاندارد قرار دارد و تعداد افراد ساکن نیز بیش از میانگین مد نظر نیست، کولر گازی 18000 می‌تواند مساحتی در حدود 30 تا 45 را به خوبی پوشش دهد. بنابراین اگر فضای سالن و آشپزخانه شما در این حدود است، خرید کولر گازی 18000 می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. همچنین اگر در طبقه اول یا آخر یک ساختمان با مشخصات مشابه هستید، احتمالاً کولر گازی 18000 را برای مساحتی در حدود 25 الی 35 متر مربع بتوانید استفاده کنید؛ چرا که از ناحیه سقف، گرمای زیادی به خانه شما تحمیل می‌شود و از آن گریزی هم نیست.

 

جمع بندی:

یک کولر گازی 18000 می‌تواند مساحتی در حدود 40 متر مربع را پوشش دهد. البته توضیحات دقیق‌تر در متن این مقاله درج گردیده است. اگر در جستجوی بهترین کولر گازی 18000 ایرانی هستید، برندهای ایران رادیاتور و کازوکی می‌توانند گزینه‌های عالی برای شما باشند. به خاطر داشته باشید که مدل‌های اینورتر ایران رادیاتور با مصرف برق کمتر، خنکای یکنواخت‌تر و عملکرد نرم‌تر و کم‌صداتر، بهترین مدل‌های تولیدی این شرکت معتبر به شمار می‌روند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده لیست قیمت کولر گازی 18000 به قسمت فروشگاهی سایت تاسیسات شیری مراجعه کنید.

نظرات کاربران ( 0 نظر )

  • ارسال نظر