کولر گازی 30000 برای چه فضایی مناسب است؟

کولر گازی 30000 برای چه فضایی مناسب است؟

یکی از پرتکرارترین دغدغه‌های مشتریان هنگام خرید کولر گازی، مسئله انتخاب ظرفیت مناسب برای فضاهای مختلف است. نخستین نکته‌ای که هنگام خرید کولر گازی در رشت باید تعیین تکلیف شود، انتخاب ظرفیت مناسب با متراژ فضا است. کولر گازی 30000 یکی از گزینه‌های همیشگی خرید است که بیشترین سرما برای فضا ایجاد می‌کند؛ اما با این حال برای تمام فضاها مناسب نیست. اگر می‌خواهید بدانید که کولر گازی 30000 برای چه فضایی مناسب است و بهترین کولر گازی 30000 ایرانی کدام است، این مطلب را تا انتها دنبال کنید. 

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد خرید کولر ایران رادیاتور به لینک مشخص شده کلیک نمایید.

تعریف ظرفیت انواع کولر گازی

اگر دقت کنید، واحد ظرفیت کولر گازی BTU است. عبارت Btu  مخفف عبارت British Thermal Unit  است و به عنوان واحدی برای سنجش انرژی حرارتی یا گرمایی شناخته می شود. در واقع،Btu  مقدار انرژی گرمایی است که برای افزایش دمای یک پوند آب به میزان یک درجه فارنهایت در فشار اتمسفر مورد نیاز است. ظرفیت کولر گازی به میزان گرمایی که می تواند در یک ساعت از محیط جذب کند اشاره دارد. این ظرفیت با واحد Btu (بی تی یو) یا تن تبرید سنجیده می شود.

انتخاب کولر گازی با ظرفیت مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر کولر گازی با ظرفیت کم تر از نیاز انتخاب شود، نمی‌تواند به طور کامل محیط را خنک کند و  مصرف برق نیز افزایش خواهد یافت. در مقابل، انتخاب کولر گازی با ظرفیت بیش از حد  نیز  باعث اتلاف انرژی و افزایش هزینه‌ها می‌شود. از جمله عواملی که در انتخاب ظرفیت کولر گازی مهم هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

متراژ فضای مورد نظر:

اولین قدم برای تعیین ظرفیت کولر گازی، اندازه گیری متراژ فضایی است که می خواهید خنک شود. به طور کلی، برای هر 10 متر مربع فضای مسکونی به 1000 تا 1200 Btu ظرفیت کولر گازی نیاز است.

تعداد افراد ساکن در منزل:

به طور نسبی هر فرد در منزل به طور متوسط به 600 تا 800 Btu ظرفیت کولر گازی نیاز دارد.

میزان تابش نور خورشید:

اگر فضای مورد نظر شما نورگیر باشد، به کولر گازی با ظرفیت بالاتر از حد استاندارد نیاز دارید.

نوع عایق بندی ساختمان:

اگر ساختمان شما عایق بندی مناسبی داشته باشد، می‌توانید از کولر گازی با ظرفیت کمتر استفاده کنید.

منطقه جغرافیایی:

بدیهی است که در مناطق گرم‌تر و مرطوب‌تر، به کولر گازی با ظرفیت بالاتر نیاز است.

طبقه واحد مسکونی یا تجاری:

اگر در طبقه اول باشید، از کف با پارکینگ یا زمین در تماس خواهید بود و اگر در طبقه آخر باشید، بخشی از انرژی خانه از سقف خارج خواهد شد. بنابراین این دو بخش از ساختمان، به نسبت دیگر طبقات میانی، به کولرهای گازی با ظرفیت‌های بیشتر نیاز خواهند داشت. 

کولر گازی ۳۰۰۰۰ برای چه فضایی مناسب است؟

کولر گازی 30000 با  ظرفیت سرمایشی 30000 Btu در ساعت، معادل 8.16 تن تبرید، برای خنک کردن فضاهای بزرگ با سقف‌های نسبتاً بلند مناسب است. این نوع کولر گازی به طور معمول در منازل مسکونی بزرگ، ادارات،  مغازه‌ها  و  سالن‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور دقیق، هر کولر گازی 30000 برای طبقات میانی ساختمان‌ها، فضای 60 تا 75 متر مربع را به طور کامل خنک می‌کند و اگر در طبقه اول یا آخر ساختمان باشید، باز هم مساحتی به متراژ 45 تا 60 متر مربع را کاملاً پوشش می‌دهد. 

بهترین کولر گازی ۳۰۰۰۰ ایرانی

در میان برندهای ایرانی، کازوکی و ایران رادیاتور دو گزینه  برتر برای خرید کولر گازی 30000  به شمار می‌روند.  هر دو برند این محصولات را در انواع اینورتر و غیر اینورتر ارائه می‌کنند تا شما بتوانید با توجه به نیاز و بودجه خود  بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه برخی مدل‌های اینورتر و غیر اینورتر این دو برند را به شما معرفی خواهیم کرد:
1.    کولر گازی 30000 کازوکی:
    مدل اینورتر: IAC-30CH/XA-I/A
    مجهز به تکنولوژی اینورتر برای کاهش مصرف برق
    دارای گاز مبرد R410a
    مجهز به سیستم عیب یابی خودکار
    دارای سیستم محافظت خودکار
    دارای سیستم اعلام نشتی گاز
    گرید انرژی A
مدل غیر اینورتر:  IAC-30CH/XA/A
    دارای گاز مبرد R410a
    مجهز به سیستم عیب یابی خودکار
    دارای سیستم محافظت خودکار
    دارای سیستم اعلام نشتی گاز
    گرید انرژی B
2.    کولر گازی 30000 ایران رادیاتور:
مدل اینورتر: IAC-30CH/XA-I/A
    مجهز به تکنولوژی اینورتر برای کاهش مصرف برق
    دارای گاز مبرد R410a
    مجهز به سیستم عیب یابی خودکار
    دارای سیستم محافظت خودکار
    دارای سیستم اعلام نشتی گاز
    گرید انرژی A
مدل غیر اینورتر: IAC-30CH/XA/A
    دارای گاز مبرد R410a
    مجهز به سیستم عیب یابی خودکار
    دارای سیستم محافظت خودکار
    دارای سیستم اعلام نشتی گاز
    گرید انرژی  B
ذکر این نکته ضروری است که کولرهای گازی اینورتر به طور کلی مصرف برق کمتر، صدای کمتر و عملکرد پایدارتری  نسبت به مدل‌های غیر اینورتر دارند. با وجود این، قیمت آن‌ها نیز بالاتر است. بنابراین، انتخاب بین این دو مدل به  نیاز و بودجه شما بستگی خواهد داشت. نکاتی که باید قبل از خرید کولر گازی 30000 Btu  در نظر داشته باشید:
    متراژ فضای مورد نظر خود را به دقت اندازه گیری کنید.
    به میزان تابش نور خورشید در محیط خود توجه کنید.
    نوع عایق بندی ساختمان خود را بررسی کنید.
    به برچسب مصرف انرژی کولر گازی توجه کنید.
    از یک برند معتبر و دارای خدمات پس از فروش خرید کنید.
    در صورت نیاز به مشاوره بیشتر، می‌توانید با متخصصین تاسیسات شیری مشورت کنید.
جمع بندی:
کولرهای گازی 30000 برای فضاهای بزرگ و یکپارچه مانند سالن‌های بزرگ یا خانه‌های مسکونی فاقد راهرو (مسیر جداکننده اتاق‌ خواب از سالن) و همچنین برای واحدهای تجاری یا ورزشی که فضایی بین 60 الی 75 متر دارند، بسیار مناسب است.

قدرت خنک کنندگی بالا، پرتاب باد بیشتر و ظرفیت تولید سرمایی بالاتر از جمله مزایای این کولرهای گازی و مصرف برق بالا و قیمت بیشتر، از جمله معایب آن به شمار می‌رود. برای خرید بهترین کولر گازی 30000 ایرانی یعنی برندهای کازوکی و ایران رادیاتور با ضمانت اصالت کالا، گارانتی واقعی و خدمات نصب رایگان در تهران، می‌توانید از سایت تاسیسات شیری هم‌اکنون اقدام کنید. 

نظرات کاربران ( 0 نظر )

  • ارسال نظر